Permakültürün özü tasarımdır. Tasarım, şeyler arasındaki bağlantılardır.”

Bill MOLLİSON

İstanbul’da yaşayan permakültür tasarımcıları olarak nadiren bir araya gelme fırsatımız oluyor. Sizi topluluğumuzu güçlendirmeye, ağlarımızı örmeye ve ilişkilerimizdeki etkileşimli çeşitliliği arttırmaya davet ediyoruz. Gelin, permakültür ilkelerini bu sefer de topluluğumuzun arasındaki etkileşimi arttırmak, paylaşıma fırsat sunmak ve birbirimize destek olmak için kullanalım.

Eğer sosyal örüntümüzü bir tekerlek yapısı ile imgelersek, hepimiz bu tekerleğin çevresinde, projelerimiz, üretim alanlarımız, yakın ilişkide olduğumuz kişilerle kendi yaşam alanlarımızdayız. Bu yaşam alanlarımızdan arada bir kalkıp tekerlek merkezinde bir araya gelmek ve edindiğimiz deneyimleri paylaşmak, birbirimizi dinlemek, ilham almak-vermek, ilişkilerimizi keşfetmek, kendi içimizdeki etkileşimlerin çeşitliliğini arttırmak ve birlikte daha dayanıklı, sağlıklı ve sürdürülebilir bir topluluk nasıl oluruzu keşfetmek amacımız.

 

 

Dipnot: İmaj https://treeyopermacultureedu.wordpress.com/chapter-4-pattern-understanding/spoke-and-wheel-webs/ sayfasından alınmıştır.