2. Buluşmanın davetini yapalı birkaç gün oldu bile. Duyurumuzu buraya koymakta biraz geçiktik aslında, ama geç olsun güç olmasın buraya da koyalım… İşte davetimiz…

***

İstanbul Permakültür Buluşmaları olarak sizleri 2. buluşmamıza davet etmenin heyecanını yaşıyoruz. Yeniden bir araya gelmeye, tanışmaya, birbirimizi duymaya niyet ettik. Dileğimiz, bu zengin ve çok çeşitli ortamda bolca paylaşımda bulunmak. 

Bu buluşmada bizi neler bekliyor?

Bu buluşmada permakültür, onarıcı tarım ve hayvancılık, ekoloji, topluluk oluşturma, gıda üretimi, topluluk bahçeleri, ekolojik mimari ve sağlık gibi konular çerçevesinde önemsediğiniz, ‘mutlaka konuşulmalı’ dediğin(m)iz konular, projelerle ilgili bilgi ve/veya deneyim paylaşımı, tartışma ve sohbet için alan açmak istiyoruz.

Bu bağlam içerisinde seçeceğiniz bir konu ile ilgili bilgi ve/veya deneyiminizi paylaşabilir, projenizi sunabilir, önemsediğin(m)iz bir konu, soru veya sorun hakkında sohbet/fikir alışverişi yapmak ve yeni fikirler üretmek için alan açabilir, mevcut projenizi geliştirmek için yardım isteyebilir veya oturumlara dinleyici olarak katılabilirsiniz.

Yöntem olarak ise Açık Alan Teknolojisi kullanacağız.

Açık Alan Teknolojisi ile ne demek istiyoruz? 

Bu yöntem, önemsediğimiz ve değer verdiğimiz konular üzerine yaratıcı, esnek ve akışkan sohbetler yaratabileceğimiz bir ortam oluşturabilmemize olanak sağlıyor. Çok kısaca:

“Pazar yeri “dediğimiz toplanma alanında oturumlarımızı ve paylaşımlarımızı duyuracağız.

Sonra paylaşımda bulunmak isteyen kişiler, panoda kendisine bir saat dilimi ve yer seçecek.

Bu işlemin bitmesiyle açık alanımız başlamış olacak. Katılımcılar ise dilediği oturumu seçip katılabilecekler. Paralel yürüyen birkaç oturumla gündemin katılımcılar tarafından belirlendiği, bol paylaşımlı ve etkileşimli, hareketli bir gün bizleri bekliyor olacak.

Açık alan teknolojisini ve sürecimizi anlatan daha detaylı bir email ile katılımcılarımızla etkinlik öncesinde paylaşacağız.

Permakültür, onarıcı tarım ve hayvancılık, ekoloji, topluluk oluşturma, gıda üretimi, topluluk bahçeleri, ekolojik mimari ve benzeri konular üzerine hali hazırda çalışıyor, bu konularda aktif olarak öğreniyor ve/veya uyguluyorsanız davetlimizsiniz.

Bu ayın kolaylaştırıcıları:

İdil Kışlal, Sedef Güneş ve Aybike Zengin

Mekan:

TAK Kadıköy      (Adres: Rasimpaşa Mh., Duatepe Sk No:61, 34716 Kadıköy/İstanbul)

Tarih:

27 Mart 2016, 10:30 – 17:00

Katılımcı sınırı: 50

*** Kayıt için lütfen ekteki kayıt formunu doldurarak istanbulpermakulturbulusmalari@gmail.com adresine email atınız.

Bol paylaşımlı, güzel enerjilerle ayrılacağımız bir gün diliyoruz. Görüşmek dileğiyle…